IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Lvl Up i Sprzedaż rzeczy z wymian punktów.

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
BlackDream
Cesarzowa Księżyca
BlackDream


Posty : 602
Join date : 26/12/2017
Age : 23

Lvl Up i Sprzedaż rzeczy z wymian punktów. Empty
PisanieTemat: Lvl Up i Sprzedaż rzeczy z wymian punktów.   Lvl Up i Sprzedaż rzeczy z wymian punktów. EmptySob 20 Sty 2018, 17:10

Patrząc na sposoby do lvl upowania mamy:
- Treningi - które są kosztowne.
- 3 RC w wymianach - które często na przecenie nie będą
- Możliwość walk na arenie - czasochłonne
- Liderzy - raz na każdego i zjada dużo czasu
- Walki w fabu - też dość czasochłonne
- Specjalny Typ - raz się uda, a raz nie. Dużo nie daje.

Pytanie do was. Czy chcecie jakiś dodatkowy sposób, dzięki któremu wasze pokemony zdobędą lvle. W końcu, w niektórych przypadkach potrzeba kompletnie innych drużyn do walk z liderami, żeby zdobyć odznaki. Szczególnie jak ktoś chce mieć wszystkie odznaki jakie są. Pewnie znajdzie się taki wariat (patrzy na samą siebie).
Na razie nie podaję żadnych sposobów ni nic, w końcu na razie chcę wiedzieć, czy uważacie, że przyda się taki szybszy sposób lvl upowania, patrząc na to, że łatwo jest zdobyć dużą ilość pokemonów.

Pytanie nr.2.
Zarobki. Tutaj już jest trochę łatwiej i w ogóle. Myślę, że nie muszę mówić każdego sposobu po kolei. Dlatego przejdę do sedna - czy chcecie, aby wycofano zakaz sprzedawanie rzeczy kupionych w wymianie punktów na nagrody. Wiecie, są tam takie paczki i inne, za które można zebrać trochę forsy. Ale wtedy nie będą one się zbyt często pojawiały na przecenach. Ba, może i wcale jeśli ten sposób zarobku będzie dla was łatwiejszy. No i ich cena trochę skoczy, żeby znów nie były zbyt tanie za pkt. Wtedy też wycofana będzie możliwość bezpośredniej wymiany punktów na pieniądze, gdzie 1pkt to 50$.
Powrót do góry Go down
https://pokemoneternum.forumpolish.com
Hazel
Cesarz Słońca
Hazel


Posty : 883
Join date : 26/12/2017
Age : 23

Lvl Up i Sprzedaż rzeczy z wymian punktów. Empty
PisanieTemat: Re: Lvl Up i Sprzedaż rzeczy z wymian punktów.   Lvl Up i Sprzedaż rzeczy z wymian punktów. EmptySob 20 Sty 2018, 17:17

Pytanie nr 1
Jestem jak najbardziej za, bo ludzie którzy bardziej skupiają się na fabule niż na treningach i tak dalej mają bardzo zawężoną możliwość trenowania swoich pokemonów, a to nie jest dobre :c Przydałby się jakiś dodatkowy sposób, ale że jestem osobą mało kreatywną w tych sprawach, to ewentualne propozycje zostawiam innym graczom

Pytanie nr 2
To akurat ciężki orzech do zgryzienia... Z jednej strony do nie jest najgorszy pomysł, bo szybciej się będzie zdobywało punkty, ale z drugiej... Jestem Januszem (czy raczej Grażynką) jeśli chodzi o przeceny xD Ja bym w sumie zostawiła tak jak jest, ale to tylko moje zdanie
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
avatar



Lvl Up i Sprzedaż rzeczy z wymian punktów. Empty
PisanieTemat: Re: Lvl Up i Sprzedaż rzeczy z wymian punktów.   Lvl Up i Sprzedaż rzeczy z wymian punktów. EmptySob 20 Sty 2018, 23:19

1)
Ekhm, RC w sklepie dać, ale żeby było takie ultra drogie? Np. 5-6k za jedno.

2)
Zostaw to kobieto jak jest.
Cytat :
Wtedy też wycofana będzie możliwość bezpośredniej wymiany punktów na pieniądze, gdzie 1pkt to 50$.

Up. Jest bardzo przydatne, gdy potrzebujesz na teraz forsy, a masz trochu punktów. Lepiej tego nie tykać.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
avatar



Lvl Up i Sprzedaż rzeczy z wymian punktów. Empty
PisanieTemat: Re: Lvl Up i Sprzedaż rzeczy z wymian punktów.   Lvl Up i Sprzedaż rzeczy z wymian punktów. EmptySro 24 Sty 2018, 13:21

Treningi:
Z opcji, które widzę na forum jest jeszcze pokemon tygodnia dający 1 Rare Candy, a także Typ tygodnia masowo podnoszący poziomy nawet nieużywanych pokemonów, więc jak na moje oko jest ok.
Przepaści poziomowej pomiędzy piszącymi fabularnie, a piszącymi dla jak najszybszych level upów i ewolucji raczej nie da się zatkać tak, by było to fair. No bo jak określić, kto pisze fabularnie, a kto pod treningi? (skrajnych typów, jak ja vs Wilson ;) jest raczej niewiele) Takich opcji na podnoszenie poziomów dla "specjalnych" graczy się trochę brzydzę, bo na 99,(9)% zostanie to w przyszłości przez kogoś nadużyte. Z resztą, jak ktoś pisze fabularnie to jego wybór, nie ma co go za to faworyzować. Jak taki do swojej fabuły będzie potrzebował silnego pokemona, to się na miesiąc w sali treningowej z nim zamknie, czyż nie?
Jeśli jednak wciąż będziecie mieli przeczucie, że stworkom za wolno wzrasta poziom to:
1. Można by zaoferować Rare Candy w sklepie, ale drogi, tak 11-12k
@ Aishi, jeden Cukierek w wymianach po przeliczeniu kosztuje ponad 10.5k, więc tak 5-6k za jeden w sklepie to raczej za mało. Nikt potrafiący w prostą matematykę wtedy nie kupi zestawu trzech w wymianach, tylko wymieni sobie punkty na dollary.
2. Typ tygodnia mógłby wzrastać o 3/4 poziomu, lub nawet cały.
3. Nie wiem, jak to dokładnie wygląda z poziomem po walce, bo sama jeszcze nie walczyłam, a czytając fabuły innych słabo zwracałam uwagę, ale opcją jest też zwiększenie wzrostu poziomu po wygranej potyczce. Wtedy będzie się dało kontrolowanie i szybko levelować wybrane pokemony.


Sprzedawando:
Jeśli mamy nieograniczoną pojemność plecaków, to aktualna opcja jest ok, jej jedyną wadą jest mus śledzenia, skąd pochodzi dany przedmiot, bo dokładnie takie same ze sklepu, losowania, czy znalezienia w domu podczas porządków już sprzedać można. Ta wada systemu jest dosyć... decydująca, bo wyobraźcie sobie:
Eliah ma na start 5 Pokeballi, z wymiany za 25 punktów ma jeszcze 10, kupił dodatkowo w sklepie 4 i jednego znalazł na strychu. Po wszystkim chłopczyna poszedł z Trubbishem na łowy, złapał 5 pokemonów, wrócił do miasta, zostawił je w PC i dokupił sobie kolejne 5 Pokeballi. Znów poszedł w bój i złapał kolejne 5. Założenie: każda próba łapania była udana. Po powrocie do miasta uznał, że bycie trenerem to jednak nie dla niego i zdecydował się sprzedać swój trenerski ekwipunek. Ile maksymalnie Pokeballi może sprzedać Eliah, a ile niesprzedawalnych będzie sobie musiał zostawić na pamiątkę?
Brzmi jak koszmarne zadanie z testu gimnazjalnego. I co gorsza ja sama nie wiem, czy może sprzedać tylko 5 i będzie musiał sobie 10 zostawić, czy jednak uda mu się sprzedać wszystkie, bo Pokeballe znaczone chyba nie są i chyba nie wybierał z torby specjalnie tych NOT FOR SALE.

WNIOSEK: jeśli w ekwipunku gracze będą rozróżniać przedmioty zwykłe od tych z wymiany np poprzez dopisek NFS (Not For Sale)
Cytat :
Ekwipunek:
5x Pokeball
10x Pokeball NFS
to powinno być ok jak jest. Jeśli jednak zauważony przeze mnie problem prowadząc do groteskowych wpisów w ekwipunku i enigmatycznych sytuacji matematycznych skomplikuje życie graczy i MG tak, że się nie będzie tego dało ogarnąć, to może przydałoby się rozważyć możliwość sprzedaży wszystkich przedmiotów, niezależnie od pochodzenia.
Powrót do góry Go down
BlackDream
Cesarzowa Księżyca
BlackDream


Posty : 602
Join date : 26/12/2017
Age : 23

Lvl Up i Sprzedaż rzeczy z wymian punktów. Empty
PisanieTemat: Re: Lvl Up i Sprzedaż rzeczy z wymian punktów.   Lvl Up i Sprzedaż rzeczy z wymian punktów. EmptySro 24 Sty 2018, 17:30

Podsumowując to co na razie mamy i co by było najlepsze według mnie.

LVLKI
1. Kiedy w końcu ustalimy jakieś prace i wynagrodzenia za nie, można by było ustalić na luzie ile mogłyby kosztować RC, żeby było drogo, ale nie na spłukanie totalne naszych kieszeni. Ogólnie plan dodania ich do Sklepu jest dobry.

2. Myślę, że lepiej będzie jeśli zmienimy, że typ daje cały 1lvl. Jakby nie patrzeć to uczciwe, bo każdy może mieć spokojnie typ, bardziej niżeli dokładny gatunek.

3. Za walki z trenerami/pokemonami w fabu dostaje się od 0,5 do 3 lvla. Chociaż zwiększenie minimum na 1lvl i zostawienie maksa na 3 powinno być ok. Za walki z liderami jest od 2 do 5. Za walki na arenie, wygrany zawsze dostaje 1lvl, przegrany 0,5 i +0,5 za każdą stronę walki. Tutaj też można zawsze zwiększyć, ale trzeba by było zobaczyć w przyszłości jak często ludzie będą się chcieli bić na arenie.

FORSA
Tutaj trzeba przyznać rację. Aktualnie system, który nie pozwala na sprzedaż rzeczy z wymian sprawia, że jest w cholerę za dużo zamieszania. Osobiście chętnie bym go usunęła i dała swobodną możliwość sprzedaży. Jedynie da się większe ceny za "paczki" z przedmiotami, żeby nie były tak proste, a w ich miejsce dać jakieś zamienniki w stylu "5 wybranych jagód leczących". I po drodze wyżej te droższe. Tak samo jak są Pokeballe i chyba medykamenty. Wtedy w zasadzie każdy będzie mógł sobie jakoś zarobić, a sama ograniczę swoje Happy Hours z punkami i powinno się jakoś żyć...
Powrót do góry Go down
https://pokemoneternum.forumpolish.com
Gość
Gość
avatar



Lvl Up i Sprzedaż rzeczy z wymian punktów. Empty
PisanieTemat: Re: Lvl Up i Sprzedaż rzeczy z wymian punktów.   Lvl Up i Sprzedaż rzeczy z wymian punktów. EmptySro 24 Sty 2018, 21:15

Nie ograniczaj Happy Hours ;-;

Poza tym, uważam że idziecie z tym wszystkim w dobrą stronę.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Lvl Up i Sprzedaż rzeczy z wymian punktów. Empty
PisanieTemat: Re: Lvl Up i Sprzedaż rzeczy z wymian punktów.   Lvl Up i Sprzedaż rzeczy z wymian punktów. Empty

Powrót do góry Go down
 
Lvl Up i Sprzedaż rzeczy z wymian punktów.
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Wymiany Punktów na Nagrody

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Pokemon Eternum :: Zaplecze :: Archiwum-
Skocz do: